środa

Peeling - kosmetyczny TRICK

Peeling, stosowany regularnie sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, lepiej ukrwiona... po prostu piękniejsza.

Nasza skóra cały czas bardzo ciężko pracuje. Nieustannie wytwarza komórki, które przemieszczają się ku górze i produkują substancje wiążące wodę lub uszczelniające jego płaszcz lipidowy. Kiedy już wykonają swoje zadanie, powoli obumierają i złuszczają się. Na bieżąco są zastępowane nowymi.

Właśnie w ten sposób skóra się regeneruje. Cały cykl trwa mniej więcej 28 dni, ale z wiekiem, na skutek spowolnienia metabolizmu, życia w ciągłym stresie i zanieczyszczonym środowisku, coraz bardziej się wydłuża. Skóra staje się szara, szorstka, zmęczona i szybciej się starzeje. Peelingi przyspieszają tempo złuszczania się naskórka.

DZIAŁANIE PEELINGÓW

Usuwają zanieczyszczenia oraz obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka. Odblokowują też ujścia gruczołów łojowych, zapobiegają więc powstawaniu zaskórników. Oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie balsamów i kremów, których składniki o wiele lepiej się wchłoną. Peelingi pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek. Dzięki temu szybciej się ona regeneruje. Wpływają też na jej koloryt. Warto stosować je przed nałożeniem samoopalacza - uzyskany kolor będzie bardziej jednolity i utrzyma się dłużej. Złuszczanie poprawia również wygląd naturalnej opalenizny - staje się świeża, równa i dłużej się utrzymuje.

JAK STOSOWAĆ?

Skórę twarzy i szyi zmyj żelem z wodą lub oczyść wacikiem nasączonym mleczkiem. Nałóż peeling, omijając okolice oczu i ust. Przy peelingu mechanicznym masuj delikatnie skórę okrężnymi ruchami (uważając, żeby nadmiernie jej nie rozciągać). Masaż musi trwać kilka minut.

Jeśli użyłaś peelingu enzymatycznego, trzymaj go na twarzy tak długo, jak zaleca producent, a następnie zmyj wodą lub - w przypadku peelingu gommage - zroluj. Na koniec przetrzyj skórę tonikiem i nałóż krem.

Jeśli chcesz zrobić peeling całego ciała, nakładaj kosmetyk na umytą, niezbyt mokrą skórę. Najlepiej po kolei lekko zwilżać poszczególne partie ciała i nakładać na nie preparat. Zacznij od stóp i okrężnymi ruchami kieruj się w górę. Bardzo delikatnie masuj brzuch, piersi i dekolt. Skóra w tych miejscach jest wrażliwa. Jeżeli zauważysz, że znacznie się zaczerwieniła, przerwij zabieg. Nieco mocniejszy masaż należy się stopom, kolanom, łokciom i ramionom. Tutaj warstwa zrogowaciałego naskórka jest zwykle grubsza. Cały zabieg powinien trwać 10-15 minut. Kosmetyk zmyj wodą i nałóż balsam lub krem.

KOMU WOLNO...

Peelingów, szczególnie zawierających kwasy owocowe, nie powinno się robić tuż przed wyjściem na słońce. Jeśli po zabiegu musisz wyjść na dwór w słoneczny dzień, chroń się kremami z silnym filtrem (SPF 50). Nie złuszczaj też skóry, gdy po opalaniu pojawił się na niej rumień.

Poważnym przeciwwskazaniem jest trądzik młodzieńczy. Masowanie peelingami mechanicznymi prowadzi najczęściej do rozsiania zmian i zaostrzenia stanu zapalnego. Nałożenie na krostki kosmetyku z enzymami wywołuje natomiast ból i pieczenie. Nie rób też peelingów tuż po depilacji - odczekaj 24 godziny...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz